Povratak na početnu

Petero članova projektnog tima uspješno je sudjelovalo na SETAC kongresu u Rimu od 13. do 17. svibnja 2018. godine s četiri priopćenja : jednim usmenim priopćenjem i tri postera. Članovi projektnog tima predstavili su istraživanja provedena u sklopu projekta DEFENSoil te programa “Studenti u znanosti” Odjela za biologiju.

U radu “Combination effects of chlorpyriphos and ZnO on oxidative stress and reproduction of the earthworm Dendrobaena veneta” proučavao se učinak mješavina pesticida i cinkovog oksida u nano i ne-nano obliku na razini biomarkera i reproduktivne aktivnosti u gujavica Dendrobaena veneta. U okviru usmenog priopćenja iznešeni su rezultati istraživanja koje je uključivalo jedinke prve i druge generacije izlagane mješavinama. Poster naslova “Single and combined effects of propiconazole and ZnO (bulk and nano form) on various biomarkers and reproduction in Enchytraeus albidus” sadržavao je rezultate i zaključke istraživanja diplomanta Nikole Čurčića.

Posterskim priopćenjima pod naslovom “TBARS in horse hair as an indicator of oil industry pollution” i “Assessing toxicity to Daphnia magna using movement parameters”, studentice Marija Kovačević i Tamara Đerđ predstavile su rezultate istraživanja koja su provele pod mentorstvom i uz pomoć članova tima projekta DEFENSoil.